2. Förfarande
Förfarande
Titel: Väderskydd och tillhörande utrustning på busshållplatser och tågstationer
Beskrivning: Väderskydd och tillhörande utrustning på busshållplatser och tågstationer. Upphandlingen ska leda till ett ramavtal.
Intern identifierare: 33/2026
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928400 Utrustning för allmän plats
Ytterligare klassificering (cpv): 34928000 Vägtillbehör, 34928440 Busshållplatsstolpar, 45213311 Byggnation av busstation, 45213321 Byggnation av järnvägsstation
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000