Huvudsaklig verksamhet Flygplatsrelaterad verksamhet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård för flygledningscentral ATCC Malmö
Referensnummer: Ä-2018-007332
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar dagligt lokalvårdsarbete vid LFV's flygledningscentral ATCC Malmö med tillhörande kontor. Lokalvårdsytan omfattar totalt ca 9 695m2.
Lokalvårdsarbetet ska normalt utföras under dagtid mellan kl. 06.30-16.00 måndag – fredag. Visst lokalvårdsarbete kommer även att förekomma på helger.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragets omfattning.
Avtal avses tecknas 3 år med möjlighet till förlängning 1+1 år.