2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konkurrensutsättning av DIS: Trafiktekniska analyser och prognoser, Stadslivsmätning
Beskrivning: Den här upphandlingen avser att tillgodose behovet att kunna utföra flödes- och vistelsemätningar med områden belägna inom Stockholms stad.
Intern identifierare: T2022-01977-13
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311210 Konsulttjänster för vägar, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71620000 Analystjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Konkurrensutsättning av DIS: Trafiktekniska analyser och prognoser, Stadslivsmätning