2. Förfarande
Förfarande
Titel: Däck till tunga fordon- Luleå kommun
Beskrivning: Upphandling avser beställarens behov av inköp av däck och fälgar till såväl bussar, räddningsfordon, sopmaskiner, entreprenadfordon, tunga lastbilar och andra tunga fordon. Hjulskiften och uttryckning för service ingår även i upphandlingen, även möjligheten till att ha däckhotell hos leverantören.
Intern identifierare: KLF 2024/238
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34350000 Däck till lätta och tunga fordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34351100 Bildäck, 34352100 Lastbilsdäck, 34352200 Bussdäck, 34913200 Regummerade däck, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 50116510 Regummering av däck, 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Däck till tunga fordon- Luleå kommun