122748-2022 - ResultatSverige-Karlstad: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillsyn och underhåll av elkraftutrustning
Referensnummer: RS/212191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal gällande underhåll och termografering av regionens elkraftsutrutnungar. Allt i enlighet med beskrivning i upphandlignsunderlaget.
Anbud som inte uppfyller samtliga obligatoriska krav kommer inte att prövas.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalets omfattning beräknas till 2 000 000 under hela avtalsperioden inklusive optionsår.