122821-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Reklambyråtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelReklambyråtjänster
BeskrivningSVOA avser att teckna ramavtal med en fullservicebyrå som kan arbeta strategiskt och praktiskt tillsammans med SVOA:s kommunikationsenhet kring frågor som rör idé- och strategiarbete för framtagande av nya marknadsaktiviteter och insatser inom miljö- och beteendekommunikation samt kund- och projektkommunikation, som stärker och underhåller SVOA:s varumärke.
Intern identifierare24SVOA162
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareReklambyråtjänster