2. Förfarande
Förfarande
Titel: ABT Gubbängsfältet, omläggning av konstgräs 11-spel och ombyggnation av fastighet
Beskrivning: Totalentreprenad för omläggning av konstgräs 11-spel och ombyggnation av fastighet på Gubbängsfältet.
Intern identifierare: FSK 2025/282
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236110 Markanläggning för idrottsplatser
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45211200 Byggnation av servicehus, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212100 Byggnadsarbete i samband med fritidsanläggningar, 45212140 Fritidsanläggning, 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45212213 Anläggande av idrottsmarkeringar, 45212221 Anläggningsarbete för anläggningar för idrottsplatser, 45212230 Byggnation av omklädningsrum, 45236000 Markanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: ABT Gubbängsfältet, omläggning av konstgräs 11-spel och ombyggnation av fastighet