123094-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Miljötjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter med tillhörande tjänster
Referensnummer: 115-957/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsulttjänster med miljöexpertis inom förorenad mark och vatten, sanering och rening. Uppdrag omfattar bl.a. att upprätta kontrollprogram, provtagningsplaner och att utföra praktiska provtagningar, analysera och att följa upp resultat. Stöd med allmän miljökunskap samt vid besvarande på förelägganden och övrig myndighetsanmodan.