12310-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Linköping: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Planerings- och bokningstjänst
Referensnummer: 2023/0011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
AB Östgötatrafiken bjuder härmed in leverantörer till att lämna anbudsansökan för deltagande i upphandlingen av en planerings- och bokningstjänst.
Upphandlingen avser en kontinuerligt tillhandahållen teknisk tjänst från startdag till slutdag för digitalt stöd för planering, bokning, utförande och uppföljning inom verksamhetsområdet Beställningstrafik hos Östgötatrafiken.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen