123117-2017 - ResultatSverige-Varberg: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Administrativt verktyg/system för vuxenutbildning Campus Varberg.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Varberg.
Nuts-kodSE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandlingen syftar till att uppnå avtal med en leverantör av ett administrativt system som uppfyller CLL – Centrum för Livslångt Lärande, Campus Varbergs krav.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48931000 Programvara för utbildning, 72212190 Programvaruutvecklingstjänster för undervisning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.