Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administration and Management System for Animal Research Facilities
Referensnummer: LiU-2019-00937
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
The procurement covers supply and implementation of an Administration and Management system for animal research facilities (SaaS) as well as licenses, operation, maintenance, data storage, back-ups, upgrades and support.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48461000 Programvara för analys eller forskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen