Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Körsimulatorer och tillhörande utrustning, tjänster till Polisutbildningen vid Umeå universitet
Referensnummer: FS 2.1.2-1325-19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34151000 Körsimulatorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattningen är simuleringsutrustning samt åtagande gällande ett leverans-, support- och underhållsavtal. Mer specifikt gäller åtagandet tjänster för installation, parameterersättning, utbildning, driftsättning samt support, underhåll och vidareutveckling.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34151000 Körsimulatorer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen