Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Allergidiagnostik och autoimmunitet, reagens
Referensnummer: HSN 292-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar reagenser för allergidiagnostik och autoimmunitet, kompatibla med regionens befintliga instrument av märke och modell Phadia 250.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen