See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av bevakning- och larmcentraltjänster
Beskrivning: Upphandling av bevakning- och larmcentraltjänster till Region Örebro län
Intern identifierare: 24RS1588
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förfarande enligt 19 kap. lag (2016:1145) om offentlig upphandling ("LOU"). Upphandlingsformen innebär att upphandlingsbeslut får föregås av förhandlingar med anbudsgivare. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Särskilda krav anbudsområde 3 Norr
Beskrivning: Särskilda krav anbudsområde 3 Norr
Intern identifierare: 241588
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Särskilda krav Anbudsområde 2 Väster
Beskrivning: Särskilda krav Anbudsområde 2 Väster
Intern identifierare: 2415881
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Generell del
Intern identifierare: 2415882
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Särskilda krav för anbudsområde 4 Örebro
Beskrivning: Särskilda krav för anbudsområde 4 Örebro
Intern identifierare: 2415883