123220-2023 - ÄndringSverige-Borås: Företagshälsovård
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 22/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar företagshälsovård inom följande områden (området kan innefatta kompetens, verktyg, tjänst):
- Förebygga ohälsa
- Systematiskt arbetsmiljöarbete
- Efterhjälpande
- Utbildningar
- Andra tjänster