Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mark och exploateringskonsult
Referensnummer: UHN.2022.241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommun och avdelningen Mark- och exploatering har behov av mark- och exploateringskonsult.
Konsulten själv ska ta fram underlag, självständigt handlägga vardagliga mark- och exploateringsuppdrag / ärenden av olika slag och karaktär.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur