2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skadedjursförsäkring
Beskrivning: Bostadsstiftelsen Signalisten i Solna upphandlar en skadedjursförsäkring samt tilläggstjänster, avseende skadedjursbekämpning inomhus, i utemiljö och i avloppssystem. Skadedjursförsäkringen gäller med en fast premie och utan självrisk för beställaren. Målet med upphandlingen och det kommande ramavtalet är att säkerställa ett så skadedjursfritt fastighetsbestånd och utemiljö som möjligt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77231200 Kontroll av skogsskadedjur och -insekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:84913:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Detta Ramavtal gäller i två (2) år från och med avtalets undertecknande av bägge parter. Avtalsperioden är preliminärt 2024-04-01 till och med 2026-03-31 Beställaren äger rätt, men är inte skyldig, att förlänga Avtalet på oförändrade villkor, med undantag för prisjustering, med ett (1) + ett (1), maximal avtalstid är fyra (4) år.