See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal konsultuppdrag - storkök
Beskrivning: Upphandlingen omfattar konsultuppdrag med ramavtal avseende Storkökskonsult. Uppdraget består av tekniska utredningar, framtagning av underlag för förstudier och program samt projektering och framtagning av handlingar (förfrågningshandlingar/bygghandlingar) för ny- och ombyggnadsprojekt, kostnadsberäkningar och entreprenadbesiktning avseende storkök (tillagnings- och mottagningskök).
Intern identifierare: 24/20
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000