Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Fordonstekniskt stödsystem genom förhandlat förfarande för att täcka Svealandstrafikens behov.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen