123384-2018 - PlaneringSverige-Västerås: Konstgräs
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstgräsleverans inkl. läggning
Referensnummer: SFE 2017/00232-2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39293300 Konstgräs
II.1.4.
Kort beskrivning
Konstgräsleverans inkl. läggningsarbete på färdigställd yta.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen