Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Jord, gödsel och gräsfrö
Referensnummer: UH-2021-5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av plantjord, gödsel och gräsfrö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter, 03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 03450000 Plantskoleprodukter, 24400000 Konstgödsel och kväveföreningar, 24440000 Diverse gödselmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen