Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karlsbodavägen, Mariehäll 1:10
Referensnummer: 2020-16708
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Nyproduktion av ca 170 bostäder
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 400 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder