Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rivning av Förskola, Kv Esaias 1, Helsingborg
Referensnummer: 60086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45110000 Rivning av byggnader och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetsförvaltningen i Helsingborg Stad har ett uppdrag att riva och bygga en ny förskola onom kvarteret Esaias 1, Helsingborg. Denna entreprenad omfattar att riva befintlig förskola som är uppförd i mitten på 1970 talet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45111000 Rivning och förberedande anläggningsarbeten, 45111100 Rivning, 45262660 Asbestsaneringsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen