2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hantering av farligt avfall under Pop-up Returen
Beskrivning: Hantering och transport av farligt avfall i samband med VA SYDs mobila återbruks- och återvinningsstation Pop-up Returen.
Intern identifierare: 23/72
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90520000 Hantering av radioaktivt, giftigt, medicinskt och farligt avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90514000 Återvinning av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Drift av Pop-up Returen