See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter- Installationskonsulter
Beskrivning: Konsulttjänster inom områdena: 1. VVS-teknik 2. Energi 3. El, tele- och datasystem 4. Säkerhetssystem 5. Brandskydd Anbudsgivare kan lämna anbud på ett eller flera områden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: VVS-teknik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123023:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation, 71300000 Ingenjörstjänster, 71314300 Konsulttjänster för energibesparing, 71314200 Energiförvaltning, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71317100 Konsulttjänster för skydd och kontroll av eldsvåda och explosion
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Energi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123023:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: El-,tele- och datasystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123023:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Säkerhetssystem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123023:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Brandskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123023:Lot:5