Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gymnastik- och idrottsmaterial
Referensnummer: UH-2017-185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37420000 Gymnastikutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av idrottsmaterial och gymnastikutrustning till upphandlande myndigheter, för avrop vid behov under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Motala, Vadstena
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37420000 Gymnastikutrustning, 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Mjölby, Boxholm, Ödeshög
Del nr: 3
Del nr: 4