123638-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Elektriska hushållsapparater för livsmedel – Kaffeautomater och kaffe
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKaffeautomater och kaffe
BeskrivningAvtalet omfattar köp av nya kaffeautomater, leverans, och installation utöver detta äger köparen rätten att avropa serviceavtal, kaffe och tillhörande produkter. Andra avropande myndigheter kan upprätta leasingavtal gällande nya kaffeautomater. Köparen förbehåller sig rätten att avropa sidotillbehör (såsom bitsocker , muggar, skedar etc.) av annan oavsett att dessa ingår i avtalet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105500:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 39711310 Elektriska kaffebryggare