123661-2022 - ResultatSverige-Mölndal: Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kållered C, projektpartnering
Referensnummer: 5/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Ni är härmed inbjudna att lämna ansökningar till att delta i Mölndalsbostäders upphandling gällande partneringentreprenad av nybyggnation i Kållered C. Projektet avser nyproduktion av ett flerbostadshus med ca 80 lägenheter på Streteredsvägen i Kållered C. Fastigheten är en del av exploateringsområdet Våmmedal i Kållered Centrum.
Vi hoppas ni finner projektet intressant och väljer att inkomma med en ansökan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen