Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Administrationsverktyg - Mobila enheter
Referensnummer: UH-2020-102
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 22456000 Licenser
II.1.4.
Kort beskrivning
Timrå kommun utför samordnad upphandling av avtal för leverans av licenser till system för administration och hantering av mobila enheter och surfplattor för länets kommuner och bolag.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22456000 Licenser, 48781000 Programvara för systemhantering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen