123672-2018 - ResultatSverige-Härnösand: Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kognition/kommunikationshjälpmedel
Referensnummer: 15LS7808
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.1.4.
Kort beskrivning
Kognition och kommunikationshjälpmedel till Hjälpmedelsverksamheten Landstinget Västernorrland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38624000 Synhjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen