See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Färsk bröd och konditorisortiment
Beskrivning: Upphandlingen avser färskt mat- och konditoribröd för leverans/avhämtning till beställande enheter, exempelvis frallor, baguetter, tårtor, bakelser. Upphandlingen är uppdelad i två (2) anbudsområden: Anbudsområde 1: Avser färskt mat- och konditoribröd för leverans till beställande enheter. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör, förutsatt att så många lämpliga anbud kommer in. Anbudsområde 2: Avser färskt mat- och konditoribröd för avhämtning i leverantörens lokaler. Ramavtal kommer att tecknas med samtliga leverantörer som uppfyller upphandlingsdokumentets samtliga generella och för anbudsområdet specifika krav.
Intern identifierare: UE 25.146
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15810000 Brödprodukter, färska bakverk och kakor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del (1)
Beskrivning: upphandling avseende färskt mat- och konditoribröd för leverans/avhämtning till beställande enheter, exempelvis frallor, baguetter, tårtor, bakelser. Upphandlingen är uppdelad i två (2) anbudsområden: Anbudsområde 1: Avser färskt mat- och konditoribröd för leverans till beställande enheter. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör, förutsatt att så många lämpliga anbud kommer in. Anbudsområde 2: Avser färskt mat- och konditoribröd för avhämtning i leverantörens lokaler. Ramavtal kommer att tecknas med samtliga leverantörer som uppfyller upphandlingsdokumentets samtliga generella och för anbudsområdet specifika krav.
Intern identifierare: 1777713-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Anbudsområde 1: Avser färskt mat- och konditoribröd för leverans till beställande enheter. Ramavtal kommer att tecknas med en (1) leverantör, förutsatt att så många lämpliga anbud kommer in.
Intern identifierare: 1777643-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Anbudsområde 2: Avser färskt mat- och konditoribröd för avhämtning i leverantörens lokaler. Ramavtal kommer att tecknas med samtliga leverantörer som uppfyller upphandlingsdokumentets samtliga generella och för anbudsområdet specifika krav.
Intern identifierare: 1777638-2