1237-2024 - ResultatSverige-Lund: Lås
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Låsprodukter och Låssmedstjänster
Referensnummer: 2023-FA000243
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44521100 Lås
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne har för avsikt att upphandla ett ramavtal för låssmedstjänster avseende bl.a. felsökningsarbeten, reparationer, installationer och underhåll av befintliga installationer och utrustning samt leverans av låsprodukter. Med låsprodukter avses ingående delar i dörrmiljöer så som cylindrar, låskistor, dörrstängare, nycklar m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44521110 Dörrlås, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen