12370-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Medicinska specialisttjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anestesitjänst
Referensnummer: FTV1911-0517
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121200 Medicinska specialisttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Folktandvården Stockholm har ett brådskande behov av anestesitjänst och tillhörande operationssalar.