Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för avrop av Fasadrenovering
Referensnummer: 18/47
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45443000 Fasadarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser avrop av fasadrenovering. Det gäller planerade och löpande underhållsåtgärder. Löpande underhåll beställs normalt av bolagets förvaltare eller fastighetsingenjör och det planerade underhållet beställs av bolagets projektledare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45442100 Målning, 45452000 Utvändig rengöring av byggnader, 45452100 Rengöring av fasader genom blästring, 45453000 Reparation och renovering, 45453100 Renoveringsarbeten, 50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen