2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel för nuklearmedicinskt bruk
Beskrivning: Upphandlingen avser avtal för läkemedel som använda inom nuklearmedicinsk verksamhet och omfattar följande produktgrupper: - Tc- generator - Radioaktiva läkemedel - Inmärkningskit
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102312:Lot:1