123790-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Skadedjurssanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkadedjurssanering
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande sanering av skadedjur för Sundsvalls- och Timrå kommuns och dess bolag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89798:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90920000 Sanering av anläggningar, 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter