2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kommunikations- och reklambyråtjänster
Beskrivning: Fyrbodals kommunalförbund har behov av att upphandla ett ramavtal för kommunikations- och reklambyråtjänster. Leverantören ska vara en kompetent fullservicebyrå med förmåga att arbeta med uppdrag från idé till färdig produkt samt utvärdering av insatsen. Det kan handla om strategisk kommunikation, marknadsföring, proaktiva säljinsatser, grafisk formgivning samt produktion av rörlig bild, webbplatser med mera.
Intern identifierare: 2025/0113
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000