Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Ventilationsfilter, Sverige
Referensnummer: 21/273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Akademiska Hus har för avsikt att teckna ramavtal med en (1) ramavtalsleverantör som kan leverera och tillgodose vårt behov i förvaltningen (drift och underhåll) av luft-/ventilationsfilter. Ramavtalsleverantören ska kunna tillgodose hela Akademiska Hus behov av ventilationsfilter och kunna leverera varor och artiklar till samtliga Akademiska Hus verksamhetsorter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42520000 Ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen