123849-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och renovering – ROT-renoveringsprojekt Laholmshem AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelROT-renoveringsprojekt Laholmshem AB
BeskrivningLaholmshem AB avser att i en partneringsamverkan med en generalentreprenör på totalentreprenad utföra ROT-renovering av fyra fastigheter med flerbostadshus. Berörda fastigheter är belägna i Laholms tätort. Övrig information framkommer ur upphandlingsdokumentationen.
Intern identifierareLH 26/03
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
Ytterligare klassificering (cpv): 45262700 Ombyggnadsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelROT-renovering - obligatorisk
Intern identifierare1869702-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelROT-renovering - Informationsfrågor
Intern identifierare1869703-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelROT-renovering - Anbud
Intern identifierare1869704-2