Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsekvensbeskrivning ramavtal.
Referensnummer: UH-17-12604
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71313440 Tjänster avseende miljökonsekvensbedömning (MKB) för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Håbo kommun avser upphandla en konsult som ska ta fram Miljökonsekvensbeskrivningar (MKB), för detaljplaner och detaljplaneprogram som kräver det.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313440 Tjänster avseende miljökonsekvensbedömning (MKB) för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen