123885-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Light-sheet fluorescent microscope
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLight-sheet fluorescent microscope
BeskrivningThe Institute of Medicine at the University of Gothenburg is currently looking to acquire a light-sheet fluorescent microscope for three-dimensional multiplexed microscopy within the research field of bone and osteoporosis. The light-sheet fluorescent microscope needs to be equipped with five lasers, and offer fast scans as well as automated sample changing. New, as well as refurbished and updated models will be accepted.
Intern identifierareEUI 25 013
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38510000 Mikroskop
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000