123932-2021 - ResultatSverige-Växjö: Ambulanser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulansfordon
Referensnummer: 20RGK1097
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114121 Ambulanser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingens syfte är att tillgodose regionens behov av efterfrågade ambulansfordon under avtalsperioden. Regionens målsättning är att köpa in fordon med god kvalitet på ett optimalt och kostnadseffektivt sätt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen