123933-2021 - ResultatSverige-Växjö: MR-kameror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MR Kameror
Referensnummer: 19RGK1623
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33113110 MR-kameror
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av två st kliniska magnetkameror (1.5T och 3T) för placering vid Centrallasarettet Växjö.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen