123961-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Städning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård boenden Region Nord
Referensnummer: 3.2.1-2018-7385
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lokalvård för boenden i Region Nord.
Omfattning.
Migrationsverket avser upphandla lokalvård för asylboenden i Region Nord, daglig städning, storstädning, golvvård, fönsterputs samt extra städtjänster.
Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) avtalsområden:
Anbudsområde 1: Jämtlands län - Tallgläntan 1 B, Kälarne.
Anbudsområde 2: Norrbottens län, norr - Centralvägen 31, Vittangi, Gästisvägen 27, Vittangi och Kirunavägen 34, Svappavaara.
Anbudsområde 3: Norrbottens län, söder - Skolgatan 2, Kalix och Utsiktsvägen 2, Harads.
Anbudsområde 4: Västernorrlands län - Gamla Brovägen 4, Helgum, Hågesta 32, Sollefteå, Sleipnervägen 3, Sundsvall och Södra vägen 5 B, Härnösand.
Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller flera av ovan anbudsområden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen