123991-2017 - ResultatSverige-Kristianstad: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vita käppar.
Referensnummer: 1601675
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vita käppar inkl. tillbehör och reservdelar till Landstinget Blekinge, Region Halland och Region Skåne.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 38624000 Synhjälpmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen