2. Förfarande
Förfarande
Titel: Luleå Industripark - Hertsöfältet; Etapp 3
Beskrivning: Nu genomför Infrastruktur- och serviceförvaltningen, Luleå kommun en upphandling avseende utförandeentreprenad. Entreprenaden omfattar kommunal infrastruktur i form av vägar, GC-vägar, VA-anläggning, diken, el och belysning.
Intern identifierare: KLF 2025/1838
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45233100 Anläggning av huvudvägar och andra vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Luleå Industripark - Hertsöfältet; Etapp 3