124086-2026 - Resultat
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Specifik upphandling Teknisk projektledare införande av nytt huvudjournalsystem (nivå 4)
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecifik upphandling Teknisk projektledare införande av nytt huvudjournalsystem (nivå 4)
BeskrivningTjänsten innebär att konsulten arbetar i en ledande roll med ansvar för att driva och samordna komplexa projekt inom IT-området. Arbetet omfattar planering, styrning och genomförande av projekt som syftar till att realisera IT-lösningar utifrån verksamhetens behov och befintliga IT-tjänster och system inom organisationen. För fullständing info vänligen se anbudsinbjudan.
Intern identifierareRS 2025-1338
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000