124117-2017 - ÄndringSverige-Gävle: Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Manuella Rullstolar.
Referensnummer: RS 2016/697
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för transportrullstolar, allroundrullstolar, komfortrullstolar, aktivrullstolar och rullstolsunderreden.