124170-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Instrument och sjukvårdsartiklar 2020 SLL480
Referensnummer: LS 2018-1008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Instrument och sjukvårdsartiklar 2020, SLL480. Produktområden: Digitala blodtrycksmätare, manuella blodtrycksmätare, Rostfria instrument engångs och flergångs, flergångs- och engångsartiklar i plast, instrumentset, gynekologiprodukter, undersökningsinstrument, öron-, näsa-, halsprodukter, termometrar m.m.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen