124203-2018 - ResultatSverige-Mora: Reparation av däck, inklusive montering och balansering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däckservice, 2017/52, Mora, Orsa och Älvdalen
Referensnummer: 2017/52
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.1.4.
Kort beskrivning
Däcktjänster till Mora, Orsa och Älvdalen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 34351000 Däck till lätta fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen